פאלס אוקסימטר (מד רווי חמצן בדם) מה זה ולמה?

אמ:לק: מהווה מדד איכותי על איכות עבודת הנשימה והעברת החמצן לדם – ומהווה מעקב טוב לחולים עם מחלה נשימתית. (קישור למבצע על המכשיר בסוף הפוסט)

פאלס אוקסימטר הוא מכשיר בעל 2 תפקידים

  1. מודד את אחוז כדוריות הדם האדומות בדם הנושאות חמצן
  2. קצב הלב לדקה

במחלות הקשורות לריאה אחד המדדים הראשונים והחשובים עליהם אנו עושים מעקב הוא אחוז ריווי החמצן (סטורציה) של כדוריות הדם האדומות בחמצן.
באדם בריא, הערכים התקינים מיוחסים לאחוז ריווי של 94% ומעלה, ערכים נמוכים מכך במנוחה ובנשימה של אוויר חדר (21% חמצן) יכולים לרמז על בעיה.

בעידן הקורונה אנו למדים שמדד זה חשוב אף יותר ממחלה ריאתית אחרת, חולי הקורונה מתייצגים קלינית בצורה מטעה אותה אנו מכנים – “Happy Hypoxia” – או בתרגום מהיר – "חסרי חמצן שמחים", מצב בו חולה הקורונה מציג ערכי סטורציה נמוכים (88% לדוגמא) שבניגוד למצופה אינו מציג סימנים של חסר בחמצן כמו – "רעב לאוויר" (דיספנאה), קוצר בנשימה ואי שקט, אך באופן משונה, חולי הקורונה מתייצגים, כנינוחים ללא כל מצוקה אמנם ערכי הסטורציה שלהם יכולים להגיע ל88 אחוזים.
יתר על כן, ערכים אלו יכולים להיות תקינים בחולה קורונה במנוחה, אך בפעילות גופנית מינימאלית (הליכה של 100 מ' ומעלה) יכולים להציג ירידה משמעותית בערכי הסטורציה.

אז למה צריך לעקוב אחר מדד זה? ולמה דווקא אני?

סטורציה נמוכה ותו לא אינה מצדיקה פניה לקבלת סיוע רפואי, אך שילוב של מדד זה יחד עם סימנים של קוצר בנשימה, ירידה בערכים בזמן מאמץ, חום וכו' מהווים סיבה טובה לפנות לטיפול.
מכשיר סטורציה בייתי יכול לעזור לעקוב אחר מצב החולה ולהבין לאיזה כיוון המחלה הולכת.

במידה ותרצו לדעת עוד פרטים על המכשיר ולרכוש במחיר מוזל – כנסו לקישור הבא>>

הערה חשובה – אין בפוסט זה להוות כל תחליף ליעוץ או טיפול רפואי,  מידע רפואי יש לקבל מגורם מוסמך ולפני כל שימוש במוצר רפואי יש להיוועץ עם גורם רפואי מוסמך.

מעוניינים שנציג החברה יחזור אליכם?

לקביעת פגישת יעוץ ואו הצעת מחיר פנה עוד היום, לחטיבת ההדרכה.